Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z początkiem roku szkolnego, 4 września odwiedził naszą szkołę asp. szt. Artur Rajchel z Posterunku Policji w Zagórzu pełniący funkcję dzielnicowego naszego rejonu. Podczas prowadzonej przez policjanta lekcji skupiono się przede wszystkim na bezpieczeństwie dzieci. Funkcjonariusz poruszył tematy bezpiecznej drogi do szkoły, przypomniał jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, przestrzegał   przed zabawami w pobliżu jezdni, uczulił na zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi. Uczniowie dowiedzieli się, że jednym z kluczowych punktów bezpieczeństwa na drodze jest noszenie odblasków, które umożliwiają kierowcom zauważenie  osoby z odpowiedniej odległości oraz umożliwiają  szybką  reakcję. Liczymy, że   wiedza teoretyczna znajdzie zastosowanie w praktyce. Dziękujemy za bardzo pouczającą lekcję!