Spotkanie z Policją

Bezpieczna droga do szkoły i bezpieczne zachowania to wątki pogadanki przeprowadzonej przez aspiranta Jarosława Bugajskiego w Szkole Podstawowej w Zahutyniu w dniu 19 września 2014roku.W trakcie spotkania funkcjonariusz rozmawiał z dziećmi i nauczycielami na temat bezpiecznego poruszania się po drogach, zachowania przy spotkaniu z nieznajomym, przy styczności ze zwierzętami, odpowiedzialnym korzystaniu z boiska sportowego. Policjant tłumaczył dzieciom jak należy zachować się przechodząc przez ulicę, dlaczego nie wolno przebiegać przez jezdnię. Omawiał także ogólne zasady bezpieczeństwa w domu, szkole i przypomniał o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacjach zagrożenia. Przypominamy, że to my dorośli odpowiadamy za bezpieczeństwo naszych dzieci, zróbmy więc wszystko by bezpiecznie dotarły one do szkoły i powróciły do domu. Nieważne jest czy droga do szkoły jest długa czy krótka, najważniejsze aby była ona bezpieczna przez cały rok. Zachęcamy rodziców by w trosce o bezpieczeństwo swoich  dzieci rozmawiali z nimi na temat zagrożeń jakie mogą spotkać na swojej drodze do szkoły.