Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu  Historycznego„By czas nie zaćmił i niepamięć – "Tu jest Polska – mozolne wykuwanie niepodległości na ziemi sanockiej w latach 1917-1922 ”
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu oraz Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zagórzu 31 maja 2021 zaprosiły uczniów do wzięcia udziału w Wojewódzkim Konkursie Historycznym pod hasłem: „By czas nie zaćmił i niepamięć – Tu jest Polska – mozolne wykuwanie niepodległości na ziemi sanockiej w latach 1917-1922 ”. Konkurs był objęty honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz Ernesta Nowaka, Starosty Sanockiego Stanisława Chęcia oraz Starosty Leskiego Andrzeja Olesiuka. Skierowany był do uczniów klas starszych szkół podstawowych z powiatów sanockiego i leskiego.
Zasadniczymi celami kolejnej edycji konkursu jest propagowanie wśród młodzieży szkół podstawowych wiedzy o dziejach naszego miasta i regionu od pradziejów do czasów współczesnych, poznanie zabytków architektury tego terenu i ich historii, zaznajomienie z sylwetkami wybitnych Polaków związanych z regionem, poznanie herbów miast i ośrodków gminnych obecnego powiatu sanockiego.

W konkursie wzięło udział 20 uczestników, z pośród których jury po ocenieniu prac wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce – Julia Żaczek – Szkoła Podstawowa w Średniej Wsi
II miejsce – Jakub Tokarczyk - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Zagórzu