Akcja sadzenia Dębów Wolności

W sobotę 11.10.2014 r. w "Mini Parku ze Ścieżką Historyczną” w Porażu z inicjatywy Bronisława Komorowskiego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wraz z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi i Lasami Państwowymi został posadzony "Dąb Wolności”. Akcja sadzenia Dębów Wolności, to inicjatywa prezydenta Bronisława Komorowskiego i Lasów Państwowych. Prowadzona w tym roku, odwołuje się do spontanicznego sadzenia „Dębów Niepodległości” w latach 1918-1928. Dęby Wolności, upamiętniające 25. rocznicę wyborów 4 czerwca 1989 i dalszych przemian demokratycznych w Polsce i na świecie, są sadzone w całej Polsce. Akcja sadzenia drzew-pomników historii została także wpisana w obchody jubileuszu 90-lecia Lasów Państwowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy trzeciej oraz panie: Anna Stawarz i Bożena Osenkowska- Rajchel.