Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

23 października odbyło się Pasowanie na ucznia klasy pierwszej.  Odświętnie ubrane dzieci, koledzy ze szkoły, rodzice i nauczyciele podziwiali umiejętności: językowe, wokalne, recytatorskie, intelektualne, taneczne i zwinnościowe. Kiedy popisy dzieci  i otrzęsiny, przygotowane przez klasy starsze pod kierunkiem pani Beaty Iwanowskiej, zakończyły się nastąpiło uroczyste Ślubowanie i Pasowanie na uczniów klasy pierwszej. Pasowania dokonała Pani dyrektor  szkoły mgr Wanda Izdebska. Ksiądz katecheta- ojciec Adam Jaworski dokonał poświęcenia tornistrów, przypomniał o ich  poszanowaniu, rozdał słodycze. Uczniowie otrzymali moc upominków od rodziców, starszych kolegów z klasy drugiej i trzeciej, od Pani dyrektor. Bardzo miłym akcentem było powitanie uczniów w Szkolnej Kasie Oszczędności. Opiekun Pani Małgorzata Wasylczyszyn wręczyła uczniom książeczki oszczędnościowe z wkładem 5 złotych oraz zachęciła do systematycznego oszczędzania. Po zakończeniu części artystycznej wszyscy uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Uczniów do Pasowania przygotowała wychowawczyni- pani Anna Stawarz, część z języka angielskiego przygotowała pani Anna Jankojć.