Spotkanie z leśnikiem

Dzieci oczekiwały gościa z niecierpliwością już od samego rana. Pan Leśniczy Franciszek Stach z Tarnawy Górnej opowiadał dzieciom o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania dzieci miały okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt (sarny, dzika, lisa, jelenia) zamieszkujących las. Dzieci dowiedziały się także, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Leśniczy zainteresował dzieci swoimi opowieściami o zwierzętach i ptakach wykorzystując różne ilustracje, obrazki. Dzieci z dużym zainteresowaniem obejrzały ciekawe plansze edukacyjne. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły wiadomości o lesie i jego mieszkańcach. Lepiej poznały zasady ochrony przyrody i opieki nad zwierzętami i ptakami w okresie zimowym. Serdecznie dziękujemy Panu Leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.