Narodowe Święto Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta, nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Aby uczcić tak ważny dzień dla kraju, uczniowie naszej szkoły przygotowali program  słowno-muzyczny, który zaprezentowali  w Kościele Parafialnym w Zahutyniu po Mszy Świętej odprawionej 16 listopada ku intencji Ojczyzny.   Podczas tej uroczystości przypomniane zostały zgromadzonym lata niewoli Polski, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Akademia została przygotowana przez uczniów z klas 0 -  3 pod kierunkiem wychowawców. Miło było patrzeć na maluchy, które z entuzjazmem śpiewały „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród”  oraz  „Marsz Pierwszej Brygady”.  Dla wszystkich zgromadzonych była to krótka lekcja patriotyzmu.