Jasełka w Domu Ludowym

Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Adama Jaworskiego   mieszkańcy całej parafii mogli oglądać w niedzielne popołudnie 11 stycznia jasełka przygotowane przez uczniów naszej szkoły. Zebrani widzowie mieli okazję zobaczyć  historię Bożego Narodzenia, a więc Matkę Boską z Józefem szukających miejsca na nocleg, aniołów i pasterzy oddających pokłon Jezusowi, gwiazdę betlejemską prowadzącą Trzech Króli oraz Heroda, który chciał wygrać walkę z Bogiem, a został ukarany przez Śmierć i Diabły. Radosny i świąteczny nastrój podkreślały kolędy wspaniale wykonane przez uczniów. W trakcie jasełek przedstawianych przez uczniów  z koła teatralnego „Psotka”  pojawiły się najmłodsze dzieci z klasy 0. Przybyły, aby  złożyć pokłon nowonarodzonemu Jezuskowi. Nasi milusińscy mieli w repertuarze trzy kolędy i wspaniale je zaśpiewali. Swoim występem, a zwłaszcza wykonaniem  kolędy „Wołek i osiołek”, którą wszyscy  ilustrowaliśmy ruchem, podbili serca uczestników spotkania opłatkowego.  W Jasełkach wzięło udział 30 dzieci. Cieszy fakt, że z każdym przedstawieniem widać postępy aktorskie i muzyczne młodych artystów. Po występie odbyło się spotkanie opłatkowe dla mieszkańców Zahutynia. Po połamaniu się opłatkiem i  życzeniach, przy poczęstunku, wszyscy chętnie śpiewali tradycyjne polskie kolędy. A wszystko to w świątecznej scenografii: przy żłóbku, pośród bydła, gwiazd  i choinek.