Dzień Strażaka

W dniu Świętego Floriana - patrona strażaków,  4 maja w kościele parafialnym w Zahutyniu  odprawiona została uroczysta msza święta w intencji strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej. We mszy wzięli udział strażacy ochotnicy na czele z Prezesem Edwardem Falem, lokalna społeczność oraz delegacja z naszej szkoły. Pod koniec mszy św. w imieniu pani Dyrektor, Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i uczniów Dorota Filipowicz wraz z uczniami złożyła życzenia oraz podziękowała strażakom ochotnikom za ofiarną, pełną poświęceń służbę. Jako dowód wdzięczności za wieloletnią współpracę dzieci ofiarowały  kwiaty oraz figurę św,  Floriana, którą ksiądz proboszcz o. Adam poświęcił. Korzystając  z okazji strażackiego święta  panie ze szkoły wraz z dziećmi na czele z panią Dyrektor odwiedziły długoletniego, zasłużonego Prezesa Honorowego Ochotniczej Straży Pożarnej w Zahutyniu pana Emiliana Czubka, życząc mu długich lat życia w dobrym zdrowiu, pomyślności, ludzkiej życzliwości, dziękując jednocześnie za wiele lat współpracy i otwartości wobec środowiska szkolnego.