Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Sanoku

5 maja uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wybrali się na wycieczkę do Sanoka w celu odwiedzenia Miejskiej Biblioteki Publicznej  im. Grzegorza z Sanoka. Nasze zwiedzanie rozpoczęliśmy od Działu dla dorosłych, gdzie uczniowie poznali zasady korzystania z katalogu książek, sposoby ułożenia książek na półkach, formy zabezpieczania książek przed kradzieżą. Dużym zainteresowaniem cieszyła się książka napisana alfabetem dla osób niewidomych. Następnie przeszliśmy do Czytelni, w której dzieci dowiedziały się jak należy zachowywać się podczas korzystania z książek na miejscu. Duże wrażenie wywarł na uczniach Dział dziecięcy, w którym było mnóstwo nowych pozycji książkowych dedykowanych właśnie do najmłodszych czytelników. Można było także podejść do regałów i z bliska pooglądać bardzo stare książki. Uczniowie mieli  możliwość wystąpienia na scenie, która znajduje się obok Działu dziecięcego  i zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i recytatorskich. Pełni wrażeń, wzbogaceni o nową wiedzę i doświadczenia podziękowaliśmy paniom bibliotekarkom za oprowadzenie nas po bibliotece.