Wizyta w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku

17 maja uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu odwiedzili  salę edukacyjną OGNIK mieszczącą się w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sanoku.  Strażacy- instruktorzy prowadzili  zajęcia szkoleniowe dla dzieci z zakresu bezpieczeństwa pożarowego. Najmłodsi poznali  między innymi zasady ewakuacji z pomieszczeń zadymionych, sposoby działania sygnalizacji pożarowej i oświetlenia awaryjnego. Przypomnieli sobie  podstawy pierwszej pomocy oraz jak poprawnie zgłaszać zdarzenia przez telefon. Zajęcia były  prowadzone w pokoju symulującym standardowo wyposażony pokój dziecięcy oraz w części multimedialnej, gdzie jest możliwość wyświetlenia filmów i prezentacji.Po zakończeniu zajęć każde dziecko otrzymało imienny certyfikat potwierdzający udział w zajęciach dotyczących problematyki bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Była to bardzo ciekawa i ważna lekcja w życiu uczniów naszej szkoły. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.