Spotkanie z Policją

Wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu spotkały się z policjantami, którzy przypomnieli o bezpieczeństwie w codziennym życiu. Rozmowa połączona była z uświadomieniem uczniów o zagrożeniach czyhających podczas zabawy, pobytu w domu czy na podwórku. Podczas spotkania  policjanci starali się przekazać informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w szkole  i na podwórku, a także uświadamiali dzieci jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim.  Wszystkie dzieci wiedzą już o tym, że idąc na grupową wycieczkę, muszą zachować szczególną ostrożność, słuchać poleceń opiekuna, a podczas przechodzenia przez drogę powinny podnieść rękę do góry. Na koniec spotkania policjanci przypomnieli dzieciom o odblaskach, które bezwzględnie powinny znaleźć się na ich odzieży wierzchniej, gdyż dobra widoczność na drodze to gwarancja bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a takimi właśnie są m.in. piesi.