Dzień Drzewa

10 października obchodzimy Dzień Drzewa, aby uczcić to święto uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu korzystając z pięknej pogody wybrali się na wycieczkę do pomnika przyrody w Zahutyniu - dębu o nazwie „Piotr”. Dzieci z klasy III zmierzyły obwód drzewa, który wyniósł 490cm,      korzystając z odpowiedniego algorytmu określiły wiek dębu na około 196 lat. Dla wszystkich ten wiek był ogromnym zaskoczeniem, bo dąb rosnący przy Domu Ludowym w Zahutyniu często obojętnie mijany, dzięki swojemu sędziwemu wiekowi, okazał się powodem do dumy dla mieszkańców Zahutynia. Warto nadmienić, że w lesie zahutyńskim znajdują się także stanowiska roślin chronionych: języcznika zwyczajnego i tojadu mołdawskiego. Zapraszamy do galerii zdjęć.