Obelisk w Dolinie

Czas zadumy, czas jesieni skłania nas do refleksji nad upływającym czasem i historią naszej Małej Ojczyzny. 20 października uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wraz  z paniami: Beata Iwanowską i Anną Stawarz odwiedzili Obelisk w Dolinie. To miejsce kaźni więźniów z okresu II Wojny Światowej, które znajduje się pod opieką  naszej szkoły. Tradycyjnie miejsce zostało uprzątnięte, złożono okolicznościową wiązankę, zapalono znicze. Po odmówieniu modlitwy panie w prosty i zrozumiały sposób przybliżyły dzieciom tragiczną historię tego miejsca. Wszyscy jesteśmy świadomi, że pielęgnowanie w pamięci takich chwil jest konieczne, aby młode pokolenie wzrastało w prawdzie i dumie z tego, że jesteśmy Polakami.