Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzimy Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. W bieżącym roku szkolnym 2017/2018 podczas śniadaniowego święta dzieci przygotowały swoje śniadania i wspólnie zjedliśmy nasz po posiłek. Oczywiście wcześniej odbyła się pogadanka na temat zdrowego odżywiania, prawidłowego komponowania posiłków i wartości odżywczych różnych produktów przyniesionych na śniadanie. To była  świetna zabawa dla wszystkich, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie. Nasz udział w Ogólnopolskiej Akcji „Śniadanie Daje Moc” pozwolił zrealizować założone przez organizatorów cele, czyli:

• Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka
  • Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia