Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie

23 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wybrali się na wycieczkę do CDS w Krośnie.  Organizowane w CDS zajęcia to doskonały sposób na atrakcyjne i twórcze spędzenie czasu w gronie kolegów. Przewodnik pokazał na czym polega tworzenie szkła, opowiadał o historii jego produkcji, pozwolił aby uczniowie sami spróbowali sztuki dekorowania szkła, wybijania pamiątkowych medali. Opowiedział o technikach  malowania, piaskowania i grawerowania szkła. Zgodnie z misją CDS zajęcia uczyły bawiąc i bawiły ucząc. Dla dzieci była to niesamowita przygoda, ponieważ wszystko, co zobaczyły wzbudzało ich zainteresowanie i zachwyt. Na zakończenie pobytu zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy trójwymiarowej posadzce i każde dziecko zabrało do domu wykonany przez siebie zimowy obrazek.  Pełni wrażeń udaliśmy się do Pijalni Czekolady w Korczynie. Dzieci degustowały czekoladowe smakołyki i podziwiały słodkie cudeńka zrobione przez mistrza cukiernictwa. W doskonałych humorach wróciliśmy do domów. Serdeczne podziękowania składamy pani Edycie Szmyd, która bezpiecznie zawiozła nas na wycieczkę.