Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

18 stycznia w czwartkowe popołudnie w pięknej scenerii na Sali gimnastycznej Szkoły podstawowej w Zahutyniu zgromadziły się babcie i dziadkowie dzieci uczęszczających do oddziału przedszkolnego i szkoły. Wszystkich zebranych serdecznie powitała  Pani dyrektor Wanda Izdebska. Jak co roku babcie i dziadkowie licznie zgromadzili się, aby ze wzruszeniem oglądać popisy swoich pociech. Występom z dużym zainteresowaniem przyglądali się zaproszeni goście: Pani Ewa Get – dyrektor ZOS w Zagórzu, Pan Edward Fal – prezes OSP w Zahutyniu, Pan Kamil Batruch – sołtys Zahutynia. Uczniowie z koła teatralnego „Psotka” pod kierownictwem Pani Małgorzaty Wasylczyszyn przedstawili ‘ Jasełka”. Piękne stroje, niemalże profesjonalna gra aktorska uczniów spowodowała, że odgrywane sceny z narodzin Jezusa na długo  pozostaną w pamięci wszystkich zebranych. Wnuczęta recytowały także wierszyki dla babć i dziadków, z przejęciem śpiewały piosenki dla wszystkich zebranych. Dzieci przedszkolne również zachwyciły gości swoim występem: stroje, piosenki, tańce i wiersze były dla babci i dziadka i płynęły prosto z dziecięcych serduszek. Hitem był wspólny taniec pod dyktando przedszkolaków. Po gromkim „Sto lat’”, wnuczęta wręczyły wcześniej przygotowane prezenty – w niejednym oku zakręciła się łza. Tradycyjnie rozpoczęła się kolejna część spotkania : gościna i zabaw a przy muzyce. Wystawny poczęstunek przygotowali rodzice naszych uczniów zaangażowanych przez przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anetę Szczepek. Barszcz a pasztecikiem, przystawki, owoce, ciasta i napoje zachęcały gości do miłego biesiadowania oraz rozmów towarzyskich. Był też czas na tańce. Popłynęły przeboje dawne i najnowsze, a parkiet na Sali powoli zapełniał się bawiącymi. Z radością patrzyliśmy na rozbawionych uczestników spotkania podziwiając kondycję, chęć zabawy i umiejętności taneczne. Bardzo było nam miło jako gospodarzom słuchać wyrazów uznania i szczerych podziękowań z przygotowanie środowiskowej uroczystości.  Te wszystkie miłe słowa kolejny raz uświadomiły nam, jak ważną rolę dla społeczności pełni szkoła w Zahutyniu. Nasi goście żegnając się z nami wyrazili chęć spotkania za rok. Mamy nadzieję, że tak właśnie będzie! Jeszcze raz dziękujemy wszystkim życzliwym, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, a babciom i dziadkom życzymy tradycyjnie STO LAT!