Święto Rodziny

W sobotę, 26 maja, odbyło się w Zahutyniu Święto Rodziny. Impreza ta, z roku na rok, rozrasta się  dzięki współpracy Rady Rodziców, miejscowej jednostki OSP, sołectwa oraz społeczności szkolnej. Wspólne świętowanie rozpoczęło się o godzinie 16.00 w Domu Ludowym, gdzie przybyli również wyjątkowi goście: Burmistrz Miasta  i Gminy  Zagórz  - Pan Ernest Nowak, Radny M. i G.  –  Pan Rafał Kielar, Prezes OSP –druh Edward Fal, sołtys- Pan Kamil Batruch.

W tym roku uczniowie uczcili święto Mamy i Taty bogatym  programem artystycznym  na początku którego, dyrektor szkoły Pani Wanda Izdebska powitała serdecznie wszystkich zgromadzonych i w imieniu swoim oraz uczniów zaprosiła na występy dzieci. Na koniec dzieci zaśpiewały rodzicom „Sto lat” i wręczyły  własnoręcznie przygotowane upominki.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, które mogły zadowolić przedstawicieli wszystkich pokoleń. Wszyscy mieli okazję spróbować przepysznych smakołyków przygotowanych przez rodziców oraz zjeść coś smacznego z grilla.  Atrakcji było sporo. Rada Rodziców zaprosiła wodzireja, który prowadził zabawy i konkursy z nagrodami. Chętni  rodzice wraz z dziećmi mogli brać udział w różnych konkurencjach! Były one przygotowane z myślą o uczestnikach w różnym wieku, dlatego każdy znalazł coś dla siebie. Na zewnątrz ustawiono dmuchany zamek, pojemnik z kulkami. Był popcorn, pyszności z grilla, wielkie kolorowe balony. Sporo emocji dostarczyły dzieciom konie sprowadzone na tę okoliczność ze stadniny koni „Ranczo u Grzesia” w Porażu. Każde chętne dziecko mogło skorzystać z przejażdżki.  Wielką atrakcją festynu okazała się loteria fantowa, w której każdy los wygrywał. Była ona możliwa do zorganizowania dzięki datkom od naszych sponsorów, którym w tym miejscu serdecznie dziękujemy. Kolejnym punktem pikniku była licytacja przedmiotów ufundowanych przez „Zakątek Baby Jagi” z Huzel.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej środowiskowej uroczystości!  Gościom za przybycie, Radzie Rodziców za wspaniałe przygotowanie poczęstunku oraz zaproszenie firm, które uatrakcyjniły ten dzień, strażakom za przepyszne smakołyki z grilla, wszystkim rodzicom, dzieciom i uczniom za sympatyczną zabawę.

Sukces imprezy, to także zasługa pogody. Rankiem największe obawy sprawiało  pochmurne niebo - ale okazało się, że nasi Milusińscy potrafili „załatwić” słoneczko. W przemiłej atmosferze minął dzień, a deszcz cierpliwie poczekał. Do zobaczenia za rok - zapewne będzie wiele atrakcji i doskonałej zabawy!