Wyjazd do teatru

Dnia 28 lutego 2019 r. chętni uczniowie klas I-III i dzieci oddziału przedszkolnego miały okazję obejrzeć spektakl teatralny „Detektyw Pozytywka” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Główny bohater - Detektyw Pozytywka – bardzo kulturalny, niezwykle skuteczny, nad wyraz sympatyczny i co najważniejsze potrafiący rozwiązać każdą zagadkę, nawet najtrudniejszą. To ulubieniec najmłodszych, czasem też nieco starszych. Prowadzi agencję „Różowe okulary”. W trakcie spektaklu odkrywano sekrety małego podwórka przy jednej z kamienic. Przedstawienie było urozmaicone piosenkami, zabawami. Problematyka spektaklu dotykała spraw znanych dzieciom na co dzień. Aktorzy wprowadzili elementy interakcji z publicznością. Przedstawienie uczyło analizowania prostych zjawisk przyrody iotaczającego świata. Skłoniło widzów do ćwiczenia pamięci, słuchania ze zrozumieniem i aktywnej pracy. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem obejrzały przedstawienie. Z wypiekami na twarzach patrzyły na detektywa i z uwagą śledziły akcję rozwiązywania zagadek.