Radosne obchody Święta Niepodległości

11 listopada uczniowie naszej szkoły włączyli się w uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Aby uczcić tak ważny dzień dla kraju, przygotowali montaż  słowno-muzyczny.  Uroczystość rozpoczęła się w Kościele Parafialnym w Zahutyniu Mszą Świętą odprawioną  w intencji Ojczyzny,  która 95 lat temu po 123 latach rozbiorów odzyskała niepodległość. Mszy Świętej przewodniczył o. Roman Krauz OMI, zaś  wzruszające kazanie o miłości ojczyzny wygłosił o. Robert Żukowski OMI. Następnie uczniowie klas I - III przypomnieli wszystkim zebranym najważniejsze fakty z okresu odzyskania przez Polskę niepodległości oraz  zaśpiewali pieśni patriotyczne. Przedszkolaki recytowały wiersze: „Słowa Ojczyste”, „Znak” oraz „Katechizm polskiego dziecka” autorstwa Władysława Bełzy. Uroczystość zakończyła się życzeniami dla Polski z okazji jej święta. Warto podkreślić, że właśnie przy takich okazjach dzieci uczą się szacunku dla symboli narodowych oraz poczucia dumy z przynależności narodowej.